Psikoloji taban puanları

0
3199
psikoloji taban puanları
psikoloji taban puanları

Psikoloji Bölümü Taban Puanları Ve Meslek Alanları

Yazımızda güncel psikoloji taban puanları listesini ve psikoloji başarı sıralaması listesini bulabilir psikoloji bölümü hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Psikoloji bölümü, tercih edilirliği günden güne artan ve gençleri severek yapacakları mesleklere yönlendiren güzel bir bölümdür. Yaygın bilinenin aksine mezunlarını sadece “psikolog” olma seçeneği ile sınırlamaz. Öğrenim sırasında veya mezuniyetin ardından yüksek lisans, yurt dışı eğitim vb. unsurlar tercih eden psikoloji bölümü öğrencileri, kariyer yelpazelerini oldukça zenginleştirebilmektedir. Psikoloji bölümü mezunlarının klinik psikolog, psikolog, danışman, bilirkişi veya akademisyen olarak gerek kamuda gerekse özel sektörde çalışma imkânları mevcuttur. Sağlık kurum ve kuruluşları, eğitim kurumları, insan kaynakları departmanları ve adli birimler değişik unvanlara sahip psikoloji bölümü mezunlarını istihdam etmektedir.

Üniversite Psikoloji Bölümü Taban Puanları Nedir?

Kişisel özelliklerinizi, ilgi alanlarınızı ve gelecek planlarınızı değerlendirip psikoloji eğitimi almaya karar verdiniz. Hangi üniversitelerin psikoloji bölümünün daha iyi olduğunu da araştırdınız. Şimdi bilmeniz gereken üniversitelerin psikoloji bölümü taban puanlarının kaç olduğudur. Sizler için Türkçe-Matematik alanından tercih yapılabilen psikoloji bölümü taban puanlarını en güncel verilerle derledik. İyi bir tercih stratejisinin sınav başarısı kadar önemli olabileceğini hatırlatıyor ve şimdiden başarılar diliyoruz. İşte tüm üniversitelerin psikoloji bölümü taban puanları…

Önemli: Tabloda listelenen bilgiler YÖK’ün resmi sitesi olan YÖKATLAS’tan alınmıştır. Sitemizdeki bilgiler geçen sene yerleşen adayların puanlarını yansıtmaktadır.

Üniversite Adı
ProgramÜniversite TürüÖğrenim TürüTaban PuanBaşarı Sıralaması
Koç Ünv.(İstanbul)Psikoloji(İng)(Burslu)(TM-3)VakıfGündüz 493,399423
İhsan Doğramacı Bilkent Ünv.(Ankara)Psikoloji(İng)(Burslu)(TM-3)VakıfGündüz470,7811.048
Boğaziçi Ünv.(İstanbul)Psikoloji(İng)(Ücretsiz)(TM-3)DevletGündüz467,5601.158
İstanbul Bilgi Ünv.(İstanbul)Psikoloji(İng)(Burslu)(TM-3)VakıfGündüz449,6152.220
Koç Ünv.(İstanbul)Psikoloji(İng)(%50 Burslu)(TM-3)VakıfGündüz445,7512.537
Özyeğin Ünv.(İstanbul)Psikoloji(İng)(Burslu)(TM-3)VakıfGündüz438,8953.323
Orta Doğu Teknik Ünv.(Ankara)Psikoloji(İng)(Ücretsiz)(TM-3)DevletGündüz438,1573.447
Yeditepe Ünv.(İstanbul)Psikoloji(İng)(Burslu)(TM-3)VakıfGündüz433,6604.180
TOBB Ekonomi
ve Teknoloji Ünv.(Ankara)
Psikoloji(Burslu)(TM-3)VakıfGündüz 433,6404.184

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz